• Wpisów: 26
  • Średnio co: 26 dni
  • Ostatni wpis: 1 rok temu, 19:08
  • Licznik odwiedzin: 5 109 / 723 dni
 
a.painted.smile
 
Ohayo!
Powiem Wam, że na pingerze jestem już szmat czasu, bo prawie trzy lata. Założyłam mnóstwo blogów, ale myślę, że ten jest oficjalny.
Jak widać korzystam z mojej choroby, bo odgrzebałam mojego starego bloga :D Więc bardzo proszę, tutaj macie wpis o wszystkim co ważne dla początkujących blogowiczów :D
~ Wygląd.
Przykład? Spójrzcie na mój wygląd. Czy razi Was po oczach, czy raczej fajnie to wygląda? Blog nie może być pstrokaty, bo to skupia uwagę na wyglądzie, a często wręcz razi po oczach. Dlatego wybierz wygląd np. czarno- biały, niebiesko- biały itd... Lub ciemne odcienie. Z tłem również nie przesadzaj! Ja mam pomarańczowo-biało-czarny wygląd (może trochę pstrokato, czy nie?), a tło nie razi po oczach.
~ Nie pisz, jeśli nie masz pomysłu!
Jeśli ktoś na blogu pisałby np. "Hej właśnie zjadłam na obiad pierogi ruskie i napiłam się mleka!" i to byłby koniec posta, to chcielibyście to czytać? Posty nie muszą być nieskończenie długie, ale nie polega to również na jednym zdaniu. U mnie pojawiły się takie, i owszem, ale dodaję również poradniki itd. A post jednozdaniowy to może być pytanie typu "Chcecie poradnik ...taki i taki...?"
~ Musisz mieć chęci, nie pisać byleby dodać posta.
~ Nie reklamuj się w każdym komentarzu na innym blogu. Napisz szczerą opinię co do posta innej osoby. W moim przypadku, kiedy tylko ktoś napisze koma, czytam go i wchodzę na bloga danej osoby.
~ Dbaj o estetykę pisma.
Kiedy wchodzę na blog i widzę "hej jestem żanetka i mam durzo pszyjaciuł" to normalnie...Pff... Nikt przecież nie chciałby tego czytać! Dbajcie o wielkie litery na początku zdania, o przecinki, kropki, ortografię i co tam jeszcze! Przecież błędy są podkreślane na czerwono ;)
~ Znajdź blogowych znajomych, przyjaciół, być może, to właśnie oni pomogą ci wbić piękne liczby na liczniku!
(poradnik zaczerpnięty z mojego starego bloga - dlatego sposób pisania może być faktycznie trochę dziwny, a niektóre rzeczy niezgodne z tym blogiem)
Ps. Nie chcecie go widzieć xD
Zobaczyła, że mam tam całkiem dobre poradniki, więc niedługo je tu zobaczycie ^^
Sayonara, i do następnego wpisu!

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego